Masér hlídá Vaše zdraví je váš osobní terapeut a školitel

17.12.2012 13:45

Každý den působí na naše tělo mnoho nepříznivých vlivů – jednostranná zátěž, stresy, nevyvážená strava, nevhodný pitný režim apod. Zdravé tělo umí tyto vlivy vyrovnávat, ale jsou-li příliš silné, často se opakující, nebo je naše tělo oslabeno, pak je nedokáže dostatečně zkompenzovat. To cítíme nejprve jako únavu a pocit nepohody. Hromadění nerovnováh způsobuje zdravotní potíže, které, není-li odstraněna jejich příčina, mohou vést ke vzniku nemoci. Nerovnováhy a funkční poruchy máme každý z nás, a tak jako ledovec ukazuje nad hladinou pouze svoji špičku, tak i my začínáme cítit potíže tam, kde se nahromaděné nerovnováhy ve svém působení zesilují.

Maséra vyhledejte v případech, kdy Vás bolí záda; máte pohybové potíže; cítíte často únavu nebo napětí; máte problémy s nadváhou; trápí Vás nervozita, úzkosti, deprese; chcete zlepšit svoji fyzickou i psychickou kondici nebo chcete-li preventivně kontrolovat své zdraví.

Účelem masáží je zlepšit zdravotní potíže a předcházet nemoci, tj. zachytit stádium, kdy jsou vytvořeny podmínky pro její vznik a rozvoj, kdy nemoc sama se ještě neprojevuje. Odhalit i ty nerovnováhy, které si ještě neuvědomujete, protože Vám zatím nepůsobí potíže. Pokud je lidské tělo je špatně seřízeno a má funkční poruchy tak rozhodně cítíme potíže.

Masáže jsou podůrnou metodou pro držení kondice člověka, kterou nutno opakovat (nejsou jednorázově samospasitelné). Tělo prostě potřebuje na některé velké změny čas a dělá krůček po krůčku. Nejdůležitější pro maséra je spokojený člověk, je jedno pomocí jaké techniky na něj působí, důležité je, že si uvědomí odpovědnost za svoje tělo a zdraví.

Pro diagnostiku, hodnocení funkčních poruch pohybu lidského těla a návrh efektivního postupu masáže slouží Computer Kinesiology Information Expert System (CKIES), který využívá znalostí z mnoha medicínských oborů, především myoskeletální medicíny, ortopedie, neurologie, rehabilitační a fyzikální medicíny. Je výsledkem dlouhodobých výzkumů, klinických zkoušek a spolupráce lékařů a fyzioterapeutů s matematiky a inženýry.

 

CKIES část diagnostická - kontrola kondice těla

Vyšetřovaná osoba musí být schopná alespoň 15 minut samostatně stát a komunikovat s masérem. Masér vyšetřuje rozsahy pohybů, porovnává pohmatem svalový tonus a hledá citlivá místa ve svalech dle postupu zobrazovaného počítačem. Vždy se testuje celé tělo, aby bylo možno hodnotit vzájemné souvztažnosti v těle. Po zpracování zadaných hodnot systém CK zobrazí řadu informací především o aktuálních stranových nerovnováhách a funkčních poruchách hybného systému. To umožní usuzovat na možné příčiny zdravotních potíží zákazníka, případně ukáže „slabá“ místa těla a tím umožní cíleně směřovat preventivní opatření.

Při diagnostice provedete několik testovacích cviků, které provádí postava na obrazovce a CKIES vyhodnotí, nakolik se Vám pohyb vydařil. Při pravidelném používání můžeme sledovat, jak se mění naše kondice v čase.

 

CKIES část terapeutická -možnosti zlepšení kondice těla

CKIES TOOL massage poskytuje detailnější informace o stavu těla a navrhnuje individuální opatření (masážní techniky a cviky), která jsou cíleně zaměřená na obnovení rovnováhy. Vhodně zvoleným způsobem a rytmem dýchání lze působit efektivně i na psychický stav, navodit stav relaxace u stresovaných osob nebo naopak povzbudit k činnosti osoby unavené. Velmi dobré výsledky jsou u osob s počínajícími psychickými potížemi – deprese, úzkosti.

 

Krátkodobá masáž

Masáž, která trvá 10 min jsou vyhozené peníze. Pokud chcete účinnou pomoc je potřeba masáži věnovat potřebnou energii a ta něco stojí. Tyto problémy jsou úzce spojené s psychikou a neschopnosti se orientovat v životě, protože ten je tak jednostranně zaměřený a zahleděný do jednohosměru a za deset minut prostě nevyřešíte nic. U masírování nejde o peníze, ale o pocit z dobře dvedené práce, který každý zákazník pozná, a který se odrazí na skutečných účincích masáže.

 

Služby mobilního maséra

Po dohodě je připraven přijet za Vámi do domu, do kanceláře nebo na pořádanou akci. Výhodou prioritou je úzká vazba mezi zákazníkem a masérem, odbornost a citlivý lidský přístup, příjemné vystupování, přehledný systém počítání cen a vyřizování všech náležitostí pouze s jedinou kontaktní osobou. Podmínkou úspěšné masáže je adaptace na prostředí a klidná příprava masérského prostoru.

 

Sportovní masáže

Sportovní masáže jsou rychlé a razantní formy masáží zaměřené výhradně na fyzické tělo a jeho pohybový aparát. Dokáží účinně pomoci k rychlé úlevě svalům a uvolnění kůže. Současně stimulují lokální lymfatické dráhy k odplavování odpadních látek a kyseliny mléčné ze svalů, prohřívají a odlepují zatuhlou kůži od svalů, a hloubkově masírují svaly vč. jejich úponů. Dokáží účinně pomáhat svalům nejen po fyzickém výkonu, ale i těsně před ním. V tom případě se jedná o nabuzovací sportovní masáže, což je jejich druhé a stejně důležité využití. Nabuzovací sportovní masáže vám doporučujeme hlavně tehdy, když chcete dostat vaše tělo do provozní teploty ještě dříve než se vrhnete do velkého fyzického výkonu. Tělo je lépe připraveno zvládat tuto plánovanou zátěž a svalový stres. Zároveň s tím je potenciálně ochráněno před nežádoucími zraněními např. svalových úponů (utržených vazů), když podceníte míru zátěže nebo neumíte odhadnout, kolik zrovna snesou.Sportovní masáže mohou podstupovat pouze zdravé osoby!

 

Kondiční masáže

Systematické masáže zaměřené na dlouhodobé preventivní udržování těla v dobré fyzické a psychické kondici. Jejich hlavní účinek se projevuje už po několika opakováních a je přímo závislý na dodržování přesných časových rozestupů ne delších než 14 - 21 dnů, jinak na ně tělo zapomene a vrátí se ke starým vzorcům fungování.Kondiční masáže účinně pomáhají k urychlení rekonvalsecence (návratu ke zdraví) po různých nemocích nebo operacích vzhledem k reálným možnostem a aktuálním životním okolnostem klienta. Narozdíl od sportovních masáží nejsou tolik bolestivé, neprovádějí se tak razantními tlaky a není při nich kladen důraz na okamžitý výsledek.Pomáhájí jak preventivně proti vzniku, tak i při řešení již existující celulitidy. Samy o sobě to samozřejmě nedokážou, nejsou samospásné, ale v kombinaci se změnou stravy, s úpravou pitného režimu, úpravou poměru a kvality pohybu a odpočinku.

 

Manuální lymfatické masáže

Lymfa je tělní tekutina, která je vedena sítí mízovodů k mízním uzlinám, kde dochází k její filtraci. Funkcí lymfatického systému je neustále odvádět všechny škodliviny a cizorodé látky z těla a fakticky tak udržovat imunitní systém. Pokud se lymfa v určitých partiích zablokuje, pak v postiženém místě a následně v celém organismu se hromadí škodlivé látky. Nedochází k látkové výměně a vznikají nepříjemné otoky, záněty, chronická únava, patologické ukládání tuků či pokles elasticity kůže projevující se například jako celulitida.

Manuální lymfatické masáže jsou účelným prostředkem pro podporu či znovu obnovení činnosti lymfatického systému. Speciální hmatové techniky stimulují lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách.

Používají se jako prevence a léčba křečových žil, pro boj s obezitou – dochází k odvodnění organismu a správnému fungování metabolismu, pro zlepšení celulitidy, pro předcházení nádorovým onemocněním a jako prevence žilních otoků a bércových vředů. Jako prevence je doporučována lidem se sedavým zaměstnáním či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je i pro sportovce pro odlehčení svalového napětí a vyčerpání.

Manuální lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií, která však po jejím skončení vyžaduje odpočinek, neboť může vyvolávat nepříznivé reakce, mezi něž patří bolest hlavy nebo únava. Masáž by rozhodně neměli podstupovat ti, kteří zrovna trpí zánětlivými křečovými žílami, nádorovým, bakteriálním nebo virovým onemocněním. V těhotenství je vhodné manuální lymfatické masáže vynechat. Zákazníci, kteří mají revma si musí nechat vyšetrit krev jako prevenci revmatoidni artritidy.

Manuální lymfatická masáž je dosti zátěžová terapie a nikdy se neprovádí déle než 1,5 hodiny. Rozhodně není vhodné provádět terapii celého těla během jedné masáže. Nejdřív masírujeme horní polovinu těla a druhá masáž celého těla následuje minimálně po 36 hodinách. Je to vemli jemná technika,nemusíte se vůbec obávat bolestivych hmatu. Před každou lymfatickou masáží (i částečnou) Vám budou ošetřeny uzliny na krku a v tříslech           a proběhne speciální dechové cvičení pro uvolnění hlubokých lymfatických uzlin.

 

Kontraindikace

  Při manuální lymfatické masáži nemusí být vyslečená spodní část prádla, protože uzliny , které se u této části vyprazdňují jsou vesměs mimo oblast kalhotek, při hrudníku je lepší , když si zákaznice vrchní díl sundá, ale stačí až při samotné masáži hrudníku, nemusí být svlečená celou dobu. Při masáží má hrudník přikrytý ručníkem.

Po manuální lymfatické masáži je doporučen pohyb nejlépe svižná chůze nebo posilovací cvičení. Nedoporučuje se ale kombinovat v ten samý den se saunou či jiným typem masáže. Při detoxikačních kúrách bývají oslabeny ledviny (pracují o mnoho více než jsou zvyklé), protože toxiny, které játra díky zlepšení své funkce vyprodukují, se odvádí z těla ven. Pokud se zákazník chce vyléčit a dodržuje "domácí cvičební režim" pak je vše na nejlepší cestě. Optimální režim je 6-8 masaží po týdnech a udržovací režim 1-2x měsíčně.

 

Berte masáž jako kultivaci těla, hodně úspěchů a co nejméně stresů s monopoly a úřady.

 

Ing. Zbyněk Holub

www.eka-inter.eu

Kontakt

EKA international s.r.o.

h.z@volny.cz

Biskupcova 1865/83
Praha 3 - Žižkov
130 00


+420 608 070 490

Vyhledávání

                    

DIGITÁLNÍ MĚNA

PLATONCOIN

                       
PORADENSTVÍ
PRODEJ
 
 
 

© 2013 EKA international s.r.o.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode